Mūsu pirmais seminārs ir noticis. Mēs kā organizatori jūtamies apmierināti. Arī dalībnieki izteica pozitīvas atsauksmes gan par semināru, gan par projekta ideju kā tādu. Daudzi atzīst, ka ir vērts dot lietām jaunu dzīvi un nemest tās ārā, jo tie atkritumu kalni, ko saražojam, ir ārprāta skaitļi - 5 kg nedēļā atkritumu uz vienu cilvēku nav normāli. Tāpēc arī jaunieši labprāt iesaistīsies mūsu radošajās nodarbībās un pārveidos lietas, lai kaut nedaudz samazinātu šos skaitļus. Plus, protams, svarīgi ir tas, ka jaunieši iemācīsies jaunas lietas, un tas jau ir cilvēku mūžīgais dzinulis - iemācīties, apgūt ko jaunu. Jo tas, kurš neko nedara, tas uz priekšu attīstībā netiek. To lieliski varēja redzēt prezentācijas laikā demonstrētajā filmas
Idicocracy treilerī. Iesaku noskatīties!
Kā redzams fotogrāfijās, grupu darbā komandas tika pie priekšmetiem - 0, 5 plastmasas pudeles, stikla pudeles,
Coca-cola's skārdenes, ilgi nostāvējušiem mandarīniem - un tad nu savā starpā rīkoja
breinstormingu lai nonāktu pie iespējamiem risinājumiem, ko darīt ar šī lietām, lai nemestu tās atkritumos.
Komanda, kas tika pie skārdenes, tās otrreizējai pielietošanai izdomāja tiešām oriģinālu veidu - radās karstumizturīgs paliktnis (katliem, pannām, arī matu pannām īpaši sievietēm), kā arī tradicionālo pelnutrauku. Skārdene uzreiz arī tika sagriezta un sameistarota šajos jaunajos veidolos.
Plastmasas pudeles ieguvēji tās pielietošanai atrada 7 veidus 8. marta dāvanas izveidošanai sievietēm - rotaslietām - rokassprādzes, gredzeni, auskari, broša u.c.
Savukārt mandarīnu ieguvēju komanda rada dažādus neparastus risinājumus - eglītes rotāšanai, svečturim, kā arī izmantošanai tējai (par to gan vēl jāpastrīdas, cik labi būtu likt tējā apkaltušu mandarīnu, kas vests no tālām zemēm un appūsts ar sazin kādu ķīmiju).
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgAw6hk_mu13IAszDruQ_U07Qd__W3V2Br8FhFWuTy5LwUmwePG7qVyt55la2INCzsu39JeoXVbcuwSTaCi17UtoNAFjnW-2LJqapqWFKeC2wg7K1R9cg8BWdL7TVztFWAgjTLu05ReByY/s400/P2258226.JPG)
Stikla pudeles ieguvējiem tās izmantošanas veidi bija daudz un dažādi, sākot ar muzikāla instrumenta izveidošanu beidzot ar mozaīkas izveidošanu.
Katrā ziņā pasākums izdevās - visi bija smaidīgi, ieguvuši jaunas zināšanas un vēlmi turpināt darboties.
Gaidām uz pirmo radošo darbnīcu nodarbību 2.martā 18.30 - mācīsimies dekupāžas mākslu.
Pārējo nodarbību grafiks martam drīz tiks ievietots.
Liene